• Szambo betonowe

  telefon dyżurny: 0607-351-701 lub 0601-401-797

  Prezentujemy Państwu profesjonalne szamba betonowe, które wykorzystywane są jako zbiorniki na ścieki, gnojowicę oraz deszczówkę. Wykonywane są z najwyższej klasy materiałów, dzięki czemu charakteryzuje je niezawodność i wytrzymałość. Są solidnie wykonane i szczelne, co jest idealnym rozwiązaniem dla nieczystości odprowadzonych z konkretnego obiektu. Do atutów tych konstrukcji z pewnością należą m.in. konkurencyjna cena oraz łatwość montażu i użytkowania. W naszej ofercie dostępne są konstrukcje jedno- oraz dwukomorowe o różnych wymiarach i pojemnościach.

  Nasze wyroby produkowane są w szczelnie zamkniętych stalowych formach, pod zadaszeniem i na bazie funkcjonowania węzła betoniarskiego. Płyty stropowe zbiorników są natomiast produkowane na specjalnych stołach wibracyjnych wykonanych ze stali.

  Warto zwrócić uwagę na to, że wanna zbiornika produkowana jest dnem do góry (układ odwrócony). Sprawia to, że całość konstrukcji staje się całością, bez niepożądanych przerw technicznych w obrębie styku dna ze ścianami. Pozwala to na uniknięcie ryzyka powstawania przecieków.

  Warto również zadbać o odpowiednią izolację dna zbiornika na szambo wykorzystując odpowiednie materiały. Cały proces produkcyjny odbywa się zgodnie z najnowszymi standardami oraz z wszelkimi normami bezpieczeństwa.

  Tabela produkowanych zbiorników na szambo betonowe

  Pojemność (litry) Wymiary (dł. x szer. x wys)
  5m3 2,3m x 2m x 1.52m
  6m3 2,5m x 2m x 1,62m
  8m3 3,0m x 2,4m x 1,54m
  10m3 3,0m x 2,4m x 1,84m

  Szmba o pojemności 8m3 i 10m3 występują również dzielone. Dodatkowo można zamówić płytę wzmocnioną czyli najazdową. Wszystkie nasze szamba standardowo wyposażone są w rurę, zasilanie fi 160 oraz odpowietrzenie.

  Instrukcja montażu szamba betonowego:

  1. Wykonanie wykopu, w którym zostanie umieszczony zbiornik z szambem. Rozmiarowo wykop powinien być szerszy od zbiornika o około 0,5 m z każdej strony.
  2. Wykonywanie wykopu pod zbiornik na szambo Kopanie miejsca, w którym umieszczony zostanie betonowy zbiornik
  3. Głębokość wykopu powinna być dostosowana do spadku rury doprowadzającej ścieki i musi być zwiększona o około 0,2 m. Wypoziomowane dna wykopu na całej długości oraz wykonaie podsypki z sypkiego piachu o grubości około 10 cm.
  4. Ustawienie i wypoziomowanie zbiornika do szamba.
  5. Rozładunek szamba Realizacja zamówienia klienta Umieszczenie zbiornika betonowego w otworze Poziomowanie zbiornika na szambo Poziomowanie szamba
  6. Nałożenie na zbiornik płyty.
  7. Rozładunek pokrywy szamba Nałożenie płyty na zbiornik betonowy Prace wykończeniowe Obsypanie zbiornika piachem
  8. Obsypanie zbiornika piachem. Przy niestabilnym gruncie, zbiornik obsypać “suchym betonem”.